Bioton i SciGen kupiły prawa do produkcji i sprzedaży insuliny

(Marek Druś)
opublikowano: 14-06-2006, 09:29

Bioton i jego spółka zależna SciGen nabyły od Ferring International Center prawa do wytwarzania oraz sprzedaży insuliny iniekcyjnej. Bioton w Europie Środkowej i Wschodniej oraz, za zgodą SciGen, w regionie Azji i Pacyfiku, a SciGen w regionie Azji i Pacyfiku.

Bioton i jego spółka zależna SciGen nabyły od Ferring International Center prawa do wytwarzania oraz sprzedaży insuliny iniekcyjnej. Bioton w Europie Środkowej i Wschodniej oraz, za zgodą SciGen, w regionie Azji i Pacyfiku, a SciGen w regionie Azji i Pacyfiku.

Bioton i SciGen uzyskały także możliwość wytwarzania oraz sprzedaży na całym świecie insuliny iniekcyjnej w oparciu o inne technologie niż te będące własnością grupy kapitałowej Ferring. Ten ostatni ma natomiast przekazywać do Biotonu wszelkie opłaty, które spółkom grupy kapitałowej Ferring będzie wpłacać spółka Diosynth w związku ze sprzedażą insuliny iniekcyjnej produkowanej w oparciu o patenty Ferring.

Bioton zapłaci za licencję na korzystanie, wytwarzanie, wprowadzanie do obrotu i sprzedaż rekombinowanej iniekcyjnej insuliny ludzkiej zryczałtowaną kwotę 24 mln USD. SciGen ma zapłacić zryczałtowaną kwotę 3 mln USD.

Bioton nabył od Ferring za 13,5 mln USD prawa do jego należności wynikających ze sprzedaży przez Diosynth insuliny iniekcyjnej produkowanej z tytułu licencji udzielonej tej spółce przez Ferring na podstawie umowy z 6 stycznia 1999 r.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane