Bioton kupił 1,09 proc. akcji SciGen za 0,85 mln zł

(Marek Druś)
opublikowano: 23-03-2005, 17:14

Bioton przyjął ofertę zakupu 5 mln akcji singapurskiego SciGen. Zapłacił za nie 350 tys. AUD (855.365 zł). Nabyte przez Bioton akcje stanowią 1,09 proc. kapitału zakładowego SciGen.

Bioton przyjął ofertę zakupu 5 mln akcji singapurskiego SciGen. Zapłacił za nie 350 tys. AUD (855.365 zł). Nabyte przez Bioton akcje stanowią 1,09 proc. kapitału zakładowego SciGen.

Bioton poinformował, że kupno wspomnianego pakietu akcji nie jest związane z realizacją zawartej pomiędzy nie a SciGen 24 stycznia 2005 roku umowy subskrypcyjnej.

Specjalizujący się w produkcji insuliny rekombinowanej Bioton zapowiadał, że zamierza kupić 24 proc. akcji SciGen.

- Zakup udziałów w spółce SciGen z Singarpuru jest w toku. Pełne zakończenie ma nastąpić od końca marca lub na początku kwietnia. Spółka ta jest notowana na giełdzie w Sydney -mówił prezes Biotonu Adam Wilczęga 16 marca, w dniu debiutu spółki na warszawskiej giełdzie.

Kupując akcje SciGen Bioton uzyska prawo sprzedaży insuliny na prawie na całym rynku azjatyckim, m.in. w Chinach, Indiach, także w Australii, ale nie w Japonii.

Ryszard Krauze, szef rady nadzorczej Biotonu powiedział w wywiadzie udzielonym 'Pulsowi Biznesu', że celem spółki jest pozyskanie w ciągu kilku lat 5 proc. globalnego rynku insuliny, którego całkowita wartość szacowana jest na 5 mld USD.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane