Bipromet może sfinalizować trzy przejęcia w ciągu pół roku

DI, ISB
opublikowano: 03-10-2007, 15:54

Spółka budowlana Bipromet w ciągu pół roku powinna sfinalizować trzy akwizycje, na które przeznaczy w sumie do 10 mln zł  pochodzących z emisji akcji serii E, wynika z wypowiedzi prezesa Tadeusza Baja.

"Prowadzimy zaawansowane rozmowy z trzema podmiotami" - powiedział Baj podczas środowej konferencji prasowej związanej z publikacją przez Bipromet prospektu emisyjnego. Szef spółki wyjaśnił, że chodzi o firmy z południowej Polski.

"Akwizycje powinny być sfinalizowane do pół roku" - określił prezes Avallon MBO Tomasz Stamirowski. Avallon jest wprowadzającym w ofercie Biprometu i posiada ponad 22% udziałów w tej spółce.

Bipromet działa w branży inżynieryjno-budowlanej i oferuje obsługę typu "Design&Build", czyli usługi projektowe oraz generalną realizację inwestycji (czasem działa jako inwestor zastępczy). Planuje przejąć firmy, które pozwolą mu rozbudować zaplecze inżynieryjne i uzupełnić własną ofertę.

Debiut giełdowy spółki jest planowany na początek listopada. Wartość emisji wyniesie ok. 39,6 mln zł, a nowi inwestorzy obejmą 24,69% udziałów w podwyższonym kapitale spółki.

W 2006 roku skonsolidowane przychody grupy Bipromet spadły do 92,81 mln zł w stosunku do 101,91 mln zł w poprzednim roku. Zysk netto wzrósł do 6,46 mln zł z 4,98 mln zł w 2005 r. Spółka nie podaje prognoz na 2007 roku, jednak przedstawiciele firmy deklarowali na konferencji prasowej, że wyniki finansowe powinny poprawić się w stosunku do poprzedniego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, ISB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Bipromet może sfinalizować trzy przejęcia w ciągu pół roku