Bitbay wprowadzi coiny do kiosków

opublikowano: 28-10-2018, 22:00

Zakup kryptowaluty będzie prosty jak doładowanie komórki. Bitbay zbroi się w terminale w oczekiwaniu na rewolucję w płatnościach.

Bitbay startuje z kolejnym kryptowalutowym biznesem. Tym razem jest nim cyfrowy portfel BitBay Cash, który będzie można wypełnić coinami kupionymi w stacjonarnych punktach handlowych. Mechanizm ma być tak prosty, jak przy doładowaniach telefonów komórkowych na kartę. Spółce udało dostosować terminale płatnicze do swoich potrzeb, aby za ich pomocą wydrukować voucher z kodem doładowującym konto.

— Naszą inspiracją były bankomaty kryptowalutowe, które w Polsce cieszą się dużą popularnością. Służą do wymiany złotych na kryptowaluty i odwrotnie.Podobnie będą działały nasze terminale. Np. w kioskach będzie można kupić voucher doładowujący konto jedną z wielu dostępnych na Bitbayu kryptowalut — mówi Sylwester Suszek, zasiadający w radzie nadzorczej Pinewood Holdings, spółki europejskiej, dookoła której powstał wianuszek biznesów okraszonych marką Bitbay.

Bitbay Cash dopina na ostatni guzik umowę z dostawcą terminali płatniczych i pierwszymi merchantami tych urządzeń. Jak twierdzi Sylwester Suszek, jednym z pierwszych klientów biznesowych BitBaya w Polsce będzie duża sieć handlowa. Na razie jednak nie ujawnia szczegółów. Zapowiada, że w I kw. 2019 r. na polski rynek trafi około tysiąca terminali.

— Dostawa i dzierżawa urządzenia jest darmowa, nie ma żadnych ukrytych kosztów. Merchant natomiast będzie zarabiał na prowizji, którą się z nim podzielimy. Otrzyma 2-3 z 5 proc. opłaty transakcyjnej, płaconej przez kupującego voucher. W ten sposób przygotowujemy się do kryptowalutowej rewolucji płatniczej, w którą wierzymy. Mikropłatności coinami stają się coraz popularniejsze, zarówno w internecie, jak i tradycyjnych sklepach — wyjaśnia twórca i przedstawiciel BitBay’a.

W ramach grupy Pinewood Holdings działa m.in. operator płatności kryptowalutowych — Bit- Bay Pay. Z jego usług korzysta m.in. G2A, platforma aukcyjna specjalizująca się w grach komputerowych. Zdaniem Sylwestra Suszka płatności coinami najprężniej rozwijają się właśnie gamingu.

Doładowanie portfela coinami za pomocą vouchera BitBay przetestować chce na zagranicznych rynkach — m.in. w Kanadzie, gdzie jest na bardziej zaawansowanym etapie operacyjnym startu nowego terminalowego biznesu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy