Czytasz dzięki

Bitcoin najtańszy od sześciu miesięcy

opublikowano: 22-11-2019, 14:53

Piątek przynosi kontynuację przeceny bitcoina, najpopularniejszej wirtualnej waluty. Jej notowania znalazły się najniżej od sześciu miesięcy po tym jak chiński bank centralny wprowadził nowe działania w obszarze kryptowalut, ostrzegając o ryzyku związanym z ich emisją lub obrotem, donosi Reuters.

Największa na świecie kryptowaluta, spadła o 9 proc. do 6929 USD, co jest najniższą wartością od maja. Po osiągnięciu dziennego minimum kurs nieco odbił do ponad 7100 USD

Bitcoin
Zobacz więcej

Bitcoin fot. Bloomberg

Chiński Bank Ludowy (POBC) poinformował, że zajmie się rosnącą liczbą przypadków nielegalności związanej z wirtualnymi walutami. Ostrzegł również inwestorów, aby nie mylili kryptowaluty z technologią blockchain, cyfrową księgą, która stanowi podstawę wielu kryptowalut, takich jak bitcoin.

Nastąpiło to dzień po tym, jak organy regulacyjne w Shenzhen rozpoczęły podobną kampanię i gdy PBOC przygotowuje się do wprowadzenia własnej cyfrowej waluty.

Prezydent Chin Xi Jinping powiedział w zeszłym miesiącu, że druga co do wielkości gospodarka świata powinna przyspieszyć rozwój technologii blockchain.

Bitcoin, znany z gwałtownych wahań cen, wzrósł o ponad 40 proc. w ciągu dwóch dni od wypowiedzi Xi, a inwestorzy obstawiali, że wsparcie Pekinu dla blockchain i plany cyfrowego renminbi przyspieszą powszechne stosowanie kryptowalut.

Ale od końca października bitcoin przeceniony został o prawie jedną trzecią.

24098342-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Kryptonewsy
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE
Kryptonewsy
autor: Karolina Wysota
Wysyłany raz w miesiącu
Karolina Wysota
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy