Bitcoin spadł już 20 proc. poniżej szczytu

opublikowano: 30-11-2017, 17:41
aktualizacja: 30-11-2017, 17:42

Bitcoin szybko ostatnio drożał, ale równie szybko tanieje. W środę notowano go powyżej 11,1 tys. USD. W czwartek kurs wirtualnego pieniądza spadał nawet do 9021,85 USD. Obecnie bitcoin tanieje o 4,55 proc. i notowany jest po 9370,11 USD.

Mark Newton z Newton Advisors przekonuje, że pomimo tak dużego spadku kursu bitcoina zejście kursu nawet w pobliże 7 tys. USD nie zmieni technicznej oceny jego notowań.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

- Widzieliśmy już kilka istotnych, całkiem poważnych korekt bitcoina w przeszłości i zawsze jego kurs wracał – powiedział Newton w CNBC. - W ujęciu procentowym zmienność nie różni się dużo od tej, którą widzieliśmy w sierpniu – dodał.

Zmienność notowań bitcoina nie jest niczym nowym. Nie ma także wielu wątpliwości, że jest na nim bańka spekulacyjna. Potwierdza to także wielki entuzjasta tej kryptowaluty, Michael Novogratz, określany mianem „króla bitcoina”.

- Myślę, że ta kryptowaluta będzie największą bańką naszego życia z perspektywy czasu – powiedział Novogratz podczas konferencji w Nowym Jorku. - Żeby być uczciwym, to jest bańka i jest w nią wmiksowane wiele oszustwa. Widzimy tony projektów. Niektóre dostają finansowanie, a wyglądają dokładnie jak piramidy finansowe. Jest mnóstwo piany i oszustwa w czymś tak ekscytującym jak to – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc,com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Bitcoin spadł już 20 proc. poniżej szczytu