Bitcoin spadł poniżej 38 tys. USD, najtańszy od tygodnia

Tadeusz Stasiuk, Bloomberg
opublikowano: 07-03-2022, 09:23

Początek tygodnia przynosi przecenę na rynku walut wirtualnych. Benchmarkowy bitcoin zszedł poniżej progu 38 tys. USD i jest najtańszy od tygodnia, informuje Bloomberg.

Brent Lewin

Podczas porannego handlu w Azji najpopularniejsza kryptowaluta zniżkowała w pewnej chwili aż o 3,7 proc. schodząc do 37 596 USD, najniższego poziomu od tygodnia, po czym nieznacznie odbiła. Z kolei wycena Etheru spadła aż o 4,6 proc. do 2 508,80 USD, najniższego poziomy od 24 lutego. Zniżkują też notowania innych topowych tokenów, z Solano, Cardano i Avalanche na czele.

Przecena podyktowana jest odchodzeniem inwestorów od ryzykowanych aktywów. Dzisiejsza korekta jest wynikiem wystrzelenia cen ropy w górę w związku z obawami USA i ich sojuszników, którzy mogą zakazać importu rosyjskiej ropy, wywierając większą presję na wzrost i tak już podwyższonej inflacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane