Bitcoinowy uber-byk wieszczy wzrost kursu kryptowaluty

opublikowano: 28-02-2018, 21:13
aktualizacja: 28-02-2018, 21:17

Kurs bitcoina zacznie rosnąć za czym przemawiają historyczne trendy cenowe oraz spodziewane zaangażowanie w kryptowalutę dużych firm, prognozuje Tom Lee, współzałożyciel i szef analizy w Fundstrat Global Advisors.

We wtorek japońska spółka Rakuten ogłosiła, że planuje stworzenie własnej kryptowaluty.

- Ogłoszenie Rakuten to kolejny przykład pozytywnego rozwoju kryptowalut w 2018 roku, sygerujace iż duża przecenia bitcoina i innych kryptowalut na początki roku była przesadna – powiedział Lee. 

Zobacz więcej

Tom Lee

CNBC

Podtrzymał swoją wcześniejszą prognozę, według której w połowie tego roku bitcoin będzie kosztował ok. 20 tys. USD, a na koniec roku 25 tys. USD. Obecnie notowany jest po 10647,50 USD.

Lee zwrócił uwagę, że bitcoin zwykle notuje roczne minimum w dwóch pierwszych miesiącach roku kalendarzowego. W okresie ostatnich siedmiu lat zdarzyło się tak sześć razy. Lee przekonuje także, że wzrostowi kursowi bitcoina będzie sprzyjało rosnące zaangażowanie dużych firm w kryptowaluty.

- W 2018 roku oczekujemy, że co najmniej 3 duże spółki publiczne wyemitują własne cyfrowe tokeny – powiedział. - Już teraz trzy duże firmy ogłosiły działania w obszarze kryptowalut, co pokazuje że spółki szybciej je przyjmują niż robi to Wall Street – dodał.

Lee jest przekonany, że w tym roku Facebook ogłosi swoją krypto-strategię. Uważa, że na podobne działanie może zdecydować się również Amazon.com.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu