Biura podróży wypadają nieźle

MAG
opublikowano: 11-06-2013, 00:00

Z 29 biur w ratingu TravelData sześć nie zostało ocenionych, bo nie podało wyników za 2012 r. Neckermann miał powody.

Przed sezonem turystycznym, po upadku GTI Travel i R’Tour, warto znać sytuację finansową touroperatorów. W najnowszym ratingu portalu wczasopedia.pl, należącego do spółki TravelData, znalazło się 29 biur: przybyło pięć nowych, odpadło GTI. Poprawiły się wyniki biur: Grecos Holiday, Trade & Travel, Ecco Holiday, Exim Tours, Wezyr Holidays i Wygoda Travel. Gorszy rating mają: 7islands i Alfa Star. Większość pozostałych biur utrzymała pozycję z marca. W przypadku sześciu: Citron Travel, Neckermann, Oasis Tours, Otium, Sigma Travel i Viva Club, portal nie podaje oceny.

None
None

— To firmy, które mimo kilkakrotnych próśb nie podały nam danych finansowych. Mimo to sukcesem jest, że na 29 firm tylko sześć nie podało nam informacji — uważa Jacek Dąbrowski, współtwórca TravelData. Jednak nie wszyscy uważają ranking za wiarygodny.

— Portal zaproponował nam udział w programie transparentny touroperator. Aby otrzymać certyfikat, trzeba wnieść opłatę. Co do zasady, sprzeciwiamy się takim metodom, dlatego zakończyliśmy współpracę z tą firmą i nie dostarczyliśmy danych finansowych. Rating jest nieprofesjonalny i subiektywny. Nawet nasza ocena jest na to dowodem. Dostaliśmy ocenę N/A z powodu braku danych. Tymczasem nasza perspektywa jest negatywna. Jak to możliwe bez danych? — wytyka Krzysztof Piątek, prezes Neckermanna. Twierdzi, że jego negatywna ocena nie ma związku z osobą Jacka Dąbrowskiego, który w latach 2011-12, w czasie gdy Krzysztof Piątek miał przerwę w kierowaniu firmą, był dyrektorem produktu w Neckermannie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane