Bivrost rozbił crowdfundingowy bank

opublikowano: 30-06-2017, 15:04
aktualizacja: 30-06-2017, 15:04

Polski producent sprzętu dla twórców wideo 360 stopni zebrał 1,6 mln zł poprzez platformę finansowania społecznościowego CrowdWay.pl.

Firma Bivrost zajmuje się produkcją systemów do nagrywania wideo w formacie 360 stopni i rozwiązań do ich streamingu na żywo. Wykorzystywane są one przy realizacji materiałów w branżach medycznej, filmowej, reklamowej itp. Teraz spółka otrzymała 1,6 mln zł w ramach crowdfundingu udziałowego na dalszy rozwój - akcja została przeprowadzona na platformie CrowdWay.pl. Pieniądze mają pomóc w uruchomieniu wielkoseryjnej produkcji rigów dla kamer sportowych i profesjonalnych, a także umożliwić firmie wejście na rynki zagraniczne.

Fotolia

- Rywalizujemy na rynku, gdzie granice nie mają znaczenia, a nasza konkurencja dysponuje większymi budżetami. Nie mamy więc wyjścia i pozyskane na CrowdWay fundusze musimy najpierw pomnożyć - zapowiada Paweł Surgiel, prezes Bivrost.

Z przytaczanych przez przedstawicieli spółki prognoz wynika, że do 2020 r. globalny rynek VR/AR ma być warty 150 mld USD (dana Digi-Capita).

- Wysokie ceny gogli VR i mocnych komputerów powodują, że dziś tylko nieliczni mogą sobie na nie pozwolić. Wiemy jednak, że koszty te wkrótce zaczną spadać, a co za tym idzie, VR trafi do mainstreamu – mówi Łukasz Zgiep z Crowdway.pl. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane