Biznes i nauka będą współpracować

opublikowano: 10-07-2013, 00:00

Łódzki technopark pozyskał nowego partnera. Wspólnie ze Społeczną Akademią Nauk będzie podnosił kwalifikacje lokatorów tutejszego inkubatora.

Dziś podpisana zostanie umowa o współpracy pomiędzy Łódzkim Regionalnym Parkiem Naukowo-Technologicznym a Społeczną Akademią Nauk w Łodzi współpracującą z Clark University ze Stanów Zjednoczonych.

Porozumienie ma zacieśnić współpracę między instytucjami i poszerzyć ofertę bezpłatnych szkoleń, głównie dla obecnych i przyszłychlokatorów działającego przy technoparku Inkubatora Technologicznego. Dla nich stworzona zostanie specjalna oferta kursów językowych i szkoleń związanych z prowadzeniem własnego biznesu, w tym z negocjacji biznesowych, komunikacji biznesowej czy prawa pracy, przepisów BHP. Zajęcia mają być częściowo prowadzone przez amerykańskich wykładowców.

W planie jest też wspólna organizacja spotkań w ramach biznesowego klubu dyskusyjnego, do którego włączeni będą mogli zostać również przedsiębiorcy z technoparku. Będzie to okazja do wymiany wiedzy i spostrzeżeń dotyczącychprzedsiębiorczości, nowych technologii czy działań na styku technologii i nauki.

Model tych spotkań ma nawiązywać do podobnych inicjatyw podejmowanych w Stanach Zjednoczonych. Instytucje zobowiązują się też do wzajemnej promocji, m.in. na własnych stronach internetowych, w materiałach reklamowych i informacyjnych, a także do współpracy przy organizacji konferencji, szkoleń i seminariów. W Łodzi znajduje się jeden z trzech, obok Warszawy i Londynu, pozaamerykańskich campusów Clark University.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy