Biznes oparty na miłości

Spontaniczny pomysł przerodził się w dochodową firmę, która bazuje na podstawowej ludzkiej potrzebie

LIDER POMORSKI — MAMOTO

Zimą 2012 r. Mariusz Roślik wpadł na pomysł, by spróbować sił we własnym biznesie. Po długich rozmyślaniach doszedł do błyskotliwego wniosku, że istnieje coś, co ludziom będzie potrzebne zawsze, bowiem nierozerwalnie się łączy z jedną z ich podstawowych potrzeb.

— Pomyślałem, że mogę sprzedawać prezerwatywy w internecie. To była spontaniczna decyzja — opowiada Mariusz Roślik, właściciel firmy Mamoto. Najpierw założył stronę internetową Kondomik.pl.

Dziś Mamoto współpracuje z najbardziej znanymi producentami prezerwatyw i lubrykantów: Durex, Unimil, HP Healthpoint, Pasante, Reflex. Początki były jednak trudne. — Mój budżet nie przekraczał nawet 4 tys. zł. Mogłem za to kupić produkty, które zapełniły dwie półki w regale. Dzisiaj mam zapełnione towarem całe regały w magazynach — wspomina Mariusz Roślik.

Firma prowadzi sprzedaż detaliczną i hurtową w całej Polsce. Zamówienia są realizowane w dni powszednie w ciągu 24h od otrzymania płatności. A wszystko z dbałością o dyskrecję i komfort klienta — chodzi przecież o najintymniejszą sferę ludzkiego życia. Spontaniczna myśl, że prezerwatywy będą się dobrze sprzedawały w internecie, okazała się strzałem w dziesiątkę. Sukces firmy przerósł najśmielsze oczekiwania Mariusza Roślika. Do tego stopnia, że właściciel Mamoto myśli o poszerzeniu biznesu.

— Do 2018 r. planuję otwarcie stacjonarnego punktu sprzedaży, najprawdopodobniej w Gdańsku — planuje Mariusz Roślik. To nie wszystko. Oprócz działalności poza sferą internetu właściciel Mamoto zamierza znacznie rozszerzyć ofertę. — Moim zamiarem jest otwarcie hurtowni z markowymi kosmetykami i wyrobami drogeryjnymi. Sądzę, że uda mi się to zrealizować w 2020-21 r. Już rozpocząłem sprzedaż e-detaliczną tych produktów — zapowiada Mariusz Roślik.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Dobosiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Biznes oparty na miłości