Biznes potrzebuje kobiecej ręki

opublikowano: 13-11-2017, 22:00

Można sobie wyobrazić ludzkość złożoną wyłącznie z kobiet, nie sposób jednak złożonej wyłącznie z mężczyzn — twierdził Jean Rostand, francuski filozof i biolog. A co z biznesem? Dziś biznes bez kobiet również trudno byłoby sobie wyobrazić. I choć wśród prezesów polskich firm wciąż stanowią one mniejszość, to z roku na rok te proporcje zmieniają się na ich korzyść. Aby proces tej naprawdę dobrej zmiany wspierać i przyspieszać, „Puls Biznesu” wraz z portalem Bankier.pl organizują kolejną — siódmą już — edycję rankingu „100 kobiet biznesu”. Od kilku lat towarzyszy mu plebiscyt na Kobietę Biznesu Roku.

O ile w przypadku rankingu o zajmowanej pozycji decydują twarde dane finansowe firm kierowanych przez kobiety, o tyle w plebiscycie najważniejsze są głosy czytelników. Tegoroczne kandydatki do tytułu Kobiety Biznesu 2017 tworzą niezwykle mocną i zróżnicowaną stawkę. Zarządzane przez nie firmy tworzą niemal kompletny przekrój polskiej gospodarki: od usług finansowych przez przemysł stoczniowy, kosmetyczny, ochronę zdrowia, aż po stanowiące biznesowy hit ostatnich lat start-upy.

Każda z nominowanych menedżerek ma za sobą liczne doświadczenia w zarządzaniu przedsiębiorstwem i każda może być inspiracją dla szefów i kandydatów na szefów płci obojga.

O tym, która z nominowanych pań sięgnie po laur, może zdecydować każdy, kto odda swój głos na stronie www.100kobietbiznesu.pl. Wybór nie jest łatwy. Zapoznanie się z zamieszczonymi obok krótkimi opisami karier kandydatek może go ułatwić.

Głosowanie zamykamy 26 listopada, a nazwisko zwyciężczyni ogłosimy podczas wielkiej gali 100 Kobiet Biznesu, 13 grudnia w Teatrze Wielkim — Operze Narodowej. Zapraszam do głosowania w naszym plebiscycie.

INSPIRACJA I ZACHĘTA

Ranking „100 Kobiet Biznesu” to forum wymiany doświadczeń i narzędzie wspierające panie, które spełniają zawodowe ambicje, stale poszerzają swoją wiedzę i chętnie dzielą się nią z innymi. Liczymy na to, że ranking najbardziej przedsiębiorczych kobiet w Polsce, który zostanie opublikowany w grudniu w formie specjalnego dodatku do dziennika „Puls Biznesu”, stanie się źródłem inspiracji dla kolejnych zastępów menedżerek, których przecież nie brakuje choćby w start-upach, postrzeganych jako przyszłość innowacyjnej, polskiej gospodarki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TOMASZ SIEMIENIEC redaktor naczelny „Pulsu Biznesu”

Polecane