Biznes wierzy w Lewego, gospodarzy i Niemców

opublikowano: 09-06-2016, 22:00

17 osób ze świata biznesu obstawiło 13 typów na EURO 2016.
 Kto z nich najlepiej zna się na „kopanej”, dowiemy się po finale w Paryżu.

— No, wreszcie coś w piłce osiągnąłem — tak Marian Owerko skwitował wiadomość o tytule Guru Typerów Biznesu podczas EURO 2012. W tym roku twórca Bakallandu i były król strzelców A—klasowej GKS Janovii z Janowa Podlaskiego znów stanął w szranki.

Do typowania dołączyła także spora grupa międzynarodowych ekspertów w białych kołnierzykach. To pięć mocnych nazwisk z korzeniami we Francji, w Niemczech, Holandii oraz Anglii.

W stawce nie zabrakło również objawienia poprzedniego EURO, czyli Grażyny Piotrowskiej-Oliwy, która wówczas zajęła sensacyjne drugie miejsce. Drugi raz piłkarską wiedzę i intuicję przetestują także Zbigniew Jakubas (poprzednio był 4.) oraz Dariusz Mioduski, współwłaściciel Legii, mający nadzieję na występ lepszy niż ostatnim razem (11. pozycja). Do naszej zabawy zaprosiliśmy łącznie 17 znanych postaci, zakochanych po uszy w „kopanej”.

Dobra wiadomość jest taka, że zdaniem biznesu Robert Lewandowski i Thomas Müller mają równe szanse na koronę króla strzelców. Nasi typerzy obstawiają także, że czarnym koniem turnieju okażą się biało-czerwoni. Tyle że nie jest to równoznaczne z miejscem choćby w półfinale mistrzostw. W porównaniu z poprzednimi rozgrywkami nastroje biznesu przed pierwszymi meczami we Francji są nieco bardziej stonowane.

Zasady punktacji
Za każdy wytypowany zespół awansujący z danej grupy: 1 pkt. W pozostałych przypadkach — po 3 pkt. za prawidłowe wskazanie. Suma możliwych punktów do zdobycia: 33 pkt. W trakcie EURO 2016 przewidujemy pytania bonusowe.

Z jednej strony, 90 proc. pytanych wierzy, że Polska wyjdzie z grupy (będzie łatwiej, wystarczyć może nawet 3. miejsce w grupie), jednak tu większość obstawia maksymalnie grę w ćwierćfinale. Tylko Dariusz Mioduski i Sebastian Buczek z Quercus TFI typują klęskę biało-czerwonych już w fazie grupowej. Mistrz? Tu głosy rozkładają się dla Francji i Niemiec (po 6 głosów) oraz Hiszpanów (4 głosy). Na Włochów stawia Józef Wojciechowski z JW Construction.

— Francja. Grają u siebie, mają bardzo mocny, młody zespół składający się z zawodników grających w renomowanych klubach — ocenia Bartosz Świderek, prezes Pol-Inoweksu.

— Niemcy. Zaczynają powoli, ale mają mocny finisz — kontruje Andrew Highcock, prezes zarządu Kompanii Piwowarskiej.

— Hiszpania. Mają mocny skład, rządzą w klubowej piłce, silni jako drużyna
— twierdzi Sebastian Buczek. 
Czy w grupie wygramy z Niemcami? Typ na remis lub porażkę Polaków zebrał 95 proc. głosów. W nasz triumf wierzy tylko Highcock. Aktualnego stanu gry w biznesowej lidze typerów szukajcie na stronie pb.pl/euro2016/  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karol Jedliński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu