Biznes zbudowany na częściach

opublikowano: 15-10-2015, 22:00

Początki bywają trudne, jednak nie w przypadku firmy Tafmet, która w 2011 r. wystartowała pełną parą

LIDER OPOLSKI — TAFMET

Firma Tafmet z Opola produkuje i sprzedaje nietypowe części do samochodów osobowych. — Profil działalności doskonale wpisuje się w moje zainteresowania, wykształcenie i doświadczenie zawodowe. Ukończyłem Technikum Samochodowe i politechnikę ze specjalnością samochodową, a przez kilkanaście lat pracowałem jako konstruktor — opowiada Tadeusz Fita, właściciel Tafmetu. Już początek działalności firmy przyniósł niespodziewaną liczbę zamówień.

— A zaczynaliśmy tylko od Allegro. Szybko zaczęliśmy dzielić mieszkanie z biurem, zaś z garażu trzeba było „wyprowadzić” samochód, by zrobić miejsce na towar. Na początku w prowadzeniu działalności pomagali mi żona i syn, ale po pewnym czasie nawet trzy osoby nie były w stanie obsłużyć wszystkich zamówień — wspomina Tadeusz Fita.

Przyszedł więc czas na przeniesienie biura, magazynu i sklepu do wynajętego lokalu, a także na zatrudnienie pracownika. Potem było większe biuro i następni pracownicy. Jak wspomina Tadeusz Fita, od początku priorytetem była jakość części, profesjonalna obsługa, wsparcie techniczne i ekspresowa wysyłka, co zaczęło bardzo szybko procentować.

— Działając za pośrednictwem Ebay i własnego sklepu internetowego, prowadzonego w kilku językach, rozpoczęliśmy sprzedaż na rynkach zachodnich. Mamy stałych odbiorców w Austrii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Francji, Finlandii, a przede wszystkim w Niemczech. Sprzedaż za granicą przewyższyła w tym roku sprzedaż krajową — opowiada Tadeusz Fita. W najbliższym czasie Tafmet chce kupić albo wybudować własny lokal, a także zatrudnić nowych pracowników.

— Zamierzamy sukcesywnie powiększać asortyment, rozwijać sprzedaż na rynkach zagranicznych i umacniać pozycję na rynku krajowym — zapowiada Tadeusz Fita.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane