BlackBerry umożliwi transfer pieniędzy przez smartfon

opublikowano: 26-02-2013, 11:05

BlackBerry, kanadyjski producent smartfonów testuje usługę transferów pieniężnych, która ma pomóc w utrzymaniu odpływających rzesz klientów.

Spółka, znana wcześniej jako Research in Motion rozpoczęła projekt pilotażowy z PT Bank Permata, indonezyjskim bankiem, który w części kontrolowany jest przez Standard Chartered. Usługa ma pozwalać na przesyłanie pieniędzy do „kontaktów” za pomocą serwisu BlackBerry Messanger.

Wybór Indonezji na miejsce testów nie jest przypadkowy. Tamtejszy rynek z populacją sięgająca 294 mln jest jednym z najważniejszych dla marki BB, która ma na nim dominującą pozycję. Wprowadzenie nowej technologii ma wspomóc BB w walce o utrzymanie abonentów, którzy od dłuższego czasu traceni byli na rzecz takich serwisów jak choćby WhatsApp.

W nowym segmencie Kanadyjczycy będą musieli się jednak zmierzyć z niekwestionowanymi potentatami Western Union i MoneyGram International.

Bianto Surodjo, szef kanałów elektronicznych w PT Bank Permata wierzy, że usługa BBM Money zdobędzie w ciągu 12 miesięcy kilkaset tysięcy użytkowników.

Chcemy wpisać w zachowania klientów finansową aktywność. BlackBerry Messenger stał się bowiem dla Indonezyjczyków swoistą formą kultowej komunikacji – wyjaśnia Surodjo.

Liczba użytkowników BlackBerry na całym świecie spadła z 80 do 79 mln na koniec ostatniego kwartału, po dekadzie stałego wzrostu, zaś przychody koncernu obniżyły się aż o 47 proc. w porównaniu z rezultatem sprzed roku. Samych użytkowników usługi BBM jest około 60 mln.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane