BlackRock: możliwa powtórka 2009 r.

PAP, DI
opublikowano: 07-01-2011, 00:00

Poprawiające się fundamenty gospodarki amerykańskiej oraz przyspieszający wzrost gospodarczy przełożą się na wzrosty na amerykańskich giełdach w 2011 roku. Indeks Dow Jones może zakończyć rok dwucyfrowym wzrostem. Tak prognozuje Bob Dole, główny strateg inwestycyjny w Black-Rock.

"Gospodarka amerykańska będzie sobie dobrze radzić w 2011 roku. Wzrost gospodarczy nie tylko przyśpieszy, ale będzie też lepszej jakości. Oznacza to, że będzie on w mniejszym stopniu efektem rządowych programów stymulujących oraz procesu odbudowy zapasów, a w większym stopniu skutkiem rosnącego popytu finalnego" — powiedział Dole w telewizji CNBC.

Według analityka wzrost gospodarczy powinien przełożyć się również na wzrost zysków spółek.

"Wskaźniki wycen obecnie są niższe niż miało to miejsce rok temu. Dlatego możliwe jest, że będziemy mieli powtórkę z ubiegłego roku i indeks Dow Jones zakończy rok dwucyfrowym wzrostem" — prognozuje Dole.

W trakcie roku należy oczekiwać jednak gorszych okresów.

"Mieliśmy bardzo dobry czwarty kwartał 2010 roku na rynkach. Nasuwa się więc pytanie: ile tamtego wzrostu odbywało się na rachunek obecnego roku. W którymś momencie pojawi się przerwa we wzrostach" — ostrzega analityk BlackRock.

Indeks SP 500 wzrósł w 2010 roku 12,8 proc., natomiast indeks Dow Jones — 11 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane