Blockchainowe płatności w BZ WBK

opublikowano: 13-04-2018, 17:48
aktualizacja: 13-04-2018, 17:49

Dzięki wykorzystaniu technologii blockchain klienci banku mogą robić szybkie i bezpieczne przelewy. Na początek do Wielkiej Brytanii.

Santander, większościowy udziałowiec BZ WBK, w czterech krajach uruchomił usługę płatności opartą na technologii blockchain. Do realizacji projektu bank wykorzystał aplikację xCurrent opartą na technologii rejestrów rozproszonych, opracowanych przez Ripple z siedzibą w Kalifornii. Z rozwiązania mogą korzystać klienci detaliczni w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Brazylii i Polsce. Na rynku polskim usługa jest dostępna również dla klientów biznesowych. W kolejnych miesiącach zaplanowano drożenie w kolejnych krajach.

- Dzięki zastosowaniu technologii blockchain przyspieszymy międzynarodowe transfery pieniędzy klientów. Wierzymy, że większa satysfakcja klientów wzmocni relacje z nami - mówi Michał Gajewski, prezes Banku Zachodniego WBK.
Zobacz więcej

Technologiczne relacje:

- Dzięki zastosowaniu technologii blockchain przyspieszymy międzynarodowe transfery pieniędzy klientów. Wierzymy, że większa satysfakcja klientów wzmocni relacje z nami - mówi Michał Gajewski, prezes Banku Zachodniego WBK.

–  Klienci Santandera w Wielkie Brytanii mogą korzystać z One Pay FX, aby wykonywać płatności w do innych krajów europejskich i USA. Klienci w Hiszpanii mogą realizować płatności do Wielkiej Brytanii i USA, natomiast klienci w Brazylii i Polsce – przelewy do Wielkiej Brytanii. Płatności do krajów europejskich są realizowane w ciągu tego samego dnia. W pierwszym półroczu 2018 r. planujemy też uruchomić płatności natychmiastowe w kilku krajach. W ten sposób chcemy wspierać tysiące klientów, którzy codziennie wykonują płatności międzynarodowe – mówi Ana Botín, przewodnicząca Banco Santander.  

Usługa One Pay FX  dostępna jest dla klientów BZ WBK korzystających z bankowości internetowej. Międzynarodowe przelewy pieniężne realizowane są najpóźniej następnego dnia. Ponadto klient widzi dokładną kwotę w walucie docelowej, jaką otrzyma beneficjent, jeszcze przed zatwierdzeniem przelewu. Bank planuje systematycznie poszerzać usługę, po przelewach do Wielkiej Brytanii zamierza udostępnić przelewy z Wielkiej Brytanii do Polski, następnie do Hiszpanii. 

– Bank Zachodni WBK aktywnie uczestniczy w procesie digitalizacji polskiego sektora bankowego. Naszym priorytetem jest zapewnianie klientom najlepszych doświadczeń w korzystaniu z usług finansowych, dlatego inwestujemy w rozwój kanałów zdalnych, zapewniając użytkownikom wygodny dostęp do różnorodnych form płatności online. Konsekwentnie stawiamy na innowacje, takie jak rozwiązanie Santander One Pay FX, wyznaczając nowe standardy usług. Przyspieszenie procesowania płatności międzynarodowych dzięki technologii blockchain stanowi wartość dodaną dla naszych klientów. Wierzę, że rozwiązania tego typu zyskają uznanie naszych klientów i wzmocnią ich relacje z bankiem – mówi Michał Gajewski, prezes Banku Zachodniego WBK. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu