Bloober Team otwarty na inwestorów branżowych

opublikowano: 01-07-2019, 09:12

Zakończył się przegląd opcji strategicznych w spółce Bloober Team, zajmującej się produkcją gier z gatunku horror psychologiczny.

Zarząd spółki nie zdecydował się na przeniesienie notowań ani na główny parkiet, ani na giełdę zagraniczną. Uznano, że bez emisji akcji (której nie ma w bliskich planach, co wyraźnie podkreślono) taka operacja nie ma sensu.

Piotr Babieno - Bloober
Zobacz więcej

Piotr Babieno - Bloober Fot. ARC

Nie zdecydowano się też na kontynuację rozmów z inwestorami finansowymi, mimo że ci - jak podkreślono - byli zainteresowani inwestycją w spółkę.

W piśmie do akcjonariuszy podano jednak, że najbardziej zaawansowane rozmowy spółka prowadziła i wciąż prowadzi z dwoma globalnymi inwestorami... finansowymi. Najprawdopodobniej chodzi jednak o inwestorów branżowych, bo jak podkreślono - po pokazie “Blair Witch” na targach E3 Expo grupa zainteresowanych inwestorów branżowych istotnie się poszerzyła, a rozmowy z nimi są obiecujące.

"W związku z powyższym postanowiliśmy, że w najbliższym czasie będziemy rozważać propozycje wyłącznie od inwestorów branżowych, którzy będą w stanie zapewnić spółce jej pełną niezależność i długoletnią autonomię. Nie określamy żadnego terminu na podjęcie tej decyzji - spółka nie wymaga na tym etapie dokapitalizowania, a decyzja na związanie się z inwestorem branżowym musi być dobrze przemyślana i opracowana" - napisał Piotr Babieno, prezes Bloobera.

Jak dodał, w najbliższym czasie można będzie się spodziewać działań w obrębie grupy finansowej Bloober Team  niezwiązanych z główną spółką.

Spółka podtrzymała strategię produkcji horrorów psychologicznych.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu