Blue-chipy mocno tanieją, zamieszanie służy eCardowi

GRA
24-10-2008, 10:49

Największe spółki kończą tydzień ostrym spadkiem. WIG20 traci 4,7 proc. Średniaki trzymają się lepiej, ale też tanieją – o 1,3 proc.

Z WIG20 najmocniej tanieją banki Getin, Pekao i PKO BP, które zniżkują po ponad 6 proc. prawie 7 proc. traci też TPSA

Kolejny dzień z rzędu rośnie eCard (+4,5 proc.), którego akcjonariusze są w coraz gorętszym sporze (pisze o tym „Parkiet”). Capital Partners nie może pogodzić się z odwołaniem „jego” prezesa i zapowiada zwołanie walnego w sprawie strategii. Tymczasem nowy prezes, w obawie przed „odbiciem” firmy przez Capital Partners, wynajął ochroniarzy.

O prawie 5 proc. rośnie Energomontaż Południe, który pochwalił się zdobyciem zlecenia na 12,2 mln zł. Katowicka spółka wykona elementy do kotła dla Austrian Energy&Environment.

20 proc., czyli 1 grosz, zyskuje dziś lniany Orzeł, który od wczoraj ma oficjalnie nowy zarząd. Weszli do niego przedstawiciele Boston Energy Partners, którzy już od lipca byli oddelegowani przez radę nadzorczą do tymczasowego zarządzania spółką.

Nieznacznie zniżkują notowania J.W. Construction, który od wczoraj ma w nadzorze znaną polityczną postać – Józefa Oleksego. W „Pulsie Biznesu” Józef Wojciechowski, największy akcjonariusz dewelopera, zapowiedział, że rozważa poszerzenie kompetencji nadzorcy.

O ponad 2 proc. tanieją Kęty. Dzisiejszy „Parkiet” donosi, że spółka postanowiła wstrzymać się z realizacją przejęcia spółki z Niemiec. Przyczyną odstąpienia od jest pogorszenie koniunktury.

- Decyzja władz spółki nie powinna być zaskoczeniem. Już po wynikach II kwartału przedstawiciele zarządu informowali, że w sytuacji pogorszenia koniunktury spółka będzie rezygnować z niektórych inwestycji i będzie się skupiać na cieciu kosztów – napisał w dzisiejszym komentarzu Marcin Sójka, analityk DM PKO BP.

Stabilny jest kurs Sanwilu, który poinformował wczoraj o fiasku rozmów w sprawie przejęcia zagranicznej spółki (nie podano jej nazwy).

O prawie 5 proc. tanieje Wilbo, które opublikowało wczoraj wyniki za III kwartał. Rybna spółka zanotowała sprzedaż słabszą od zeszłorocznej, ale pochwaliła się wzrostem jej rentowności brutto. Spółce nie wyszły jednak zapowiadane przejęcia, choć nie wyklucza powrotu do rozmów z jednym partnerem.

O ponad 1 proc. tanieje Wojas, który na łamach dzisiejszego „PB” odwołał plany konsolidacji branży obuwniczej. Zajmie się rozwojem organicznym i rozwojem sieci sprzedaży.

GRA

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Blue-chipy mocno tanieją, zamieszanie służy eCardowi