Blue1 będzie latał do Polski

Marta Filipiak
opublikowano: 23-03-2006, 00:00

Kolejny przewoźnik połączy Polskę ze Skandynawią. Ci, którzy już tam latają, poszerzają ofertę.

Tradycyjny fiński przewoźnik Blue1, w 100 proc. należący do SAS, połączy Warszawę ze stolicą Finlandii. Pierwszy samolot do Helsinek wystartuje z warszawskiego Okęcia w niedzielę.

— To nasz kolejny krok w strategii umacniania się w Europie — mówi Tom Christides, wiceprezes ds. komunikacji w Blue1.

Szansa tkwi w otwarciu fińskiego rynku pracy.

— To znacznie zwiększy popyt na loty — dodaje Tom Christides.

Jednocześnie firma uruchamia trasy do Aten, Barcelony, Paryża i Rzymu, a także do Londynu, Dublina, Zurychu i Nicei. W 2005 r. linie Blue1 przewiozły 1,46 mln pasażerów, 28 proc. więcej niż rok wcześniej.

To kolejny przewoźnik powiązany z SAS, który wiąże nadzieje z polskim rynkiem. Niedawno powrót na nasz rynek zapowiedział Air Baltic, który jesienią 2004 r. zamknął połączenia Warszawy z Wilnem i Rygą. Teraz chce od sezonu letniego wrócić do zarzuconych połączeń.

O tym, że kierunki skandynawskie cieszą się coraz większą popularnością, świadczą też działania tanich linii. Norwegian, latający do Oslo z Krakowa, Warszawy i Gdańska, zwiększa liczbę połączeń do grodu Kraka.

Irlandzki Ryanair uruchamia w następny czwartek połączenie z Gdańska do Sztokholmu, Wizz- Air oferuje loty do Szwecji z Gdańska, Warszawy i Katowic.

Nowe połączenia mogą liczyć na zainteresowanie pasażerów, bo dotychczas operujący przewoźnicy nie obserwują spadku popytu. Wręcz przeciwnie.

— Patrząc na obecne rezerwacje, widzimy wzrost zainteresowania lataniem do Oslo i Sztokholmu — mówi Wanda Brociek, dyrektor SAS w Polsce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Filipiak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Blue1 będzie latał do Polski