We wrześniu ubiegłego roku JR Holding zobowiązał się wobec większościowych akcjonariuszy Saule oraz samej firmy doprowadzić do transakcji nabycia akcji Saule przez podmiot notowany na GPW.
Takim podmiotem będzie Blumerang, który ma kupić walory, stanowiące 100 proc. kapitału zakładowego Saule.
"Strony zakładają, że Transakcja zostanie przeprowadzona poprzez dokonanie aportu akcji Saule do Blumerang. Parytet stanowiący podstawę obliczenia ilości akcji Blumerang, które przysługiwać będą akcjonariuszom Saule w zamian za akcje aportowane przez nich w ramach Transakcji, zostanie ustalony na warunkach rynkowych" - dodano.
Saule to firma, specjalizująca się w produkcji elastycznych ogniw fotowoltaicznych w technologii perowskitowej. We wrześniu ubiegłego roku Columbus kupił za 10 mln EUR 20 proc. udziałów w tej firmie.