BM BPH: decyzja trzeciej agencji ratingowej o TP SA

19-04-2002, 10:22

Informacja: Agencja ratingowa Fitch umieściła rating Telekomunikacji Polskiej SA na liście obserwacyjnej z możliwością jego obniżenia. Obecnie rating dla niepodporządkowanych i niezabezpieczonych papierów

dłużnych spółki wynosi BBB+, a rating krótkoterminowy F2. Decyzja dotyczy ostatniej informacji podanej przez TPSA w raporcie finansowym w sprawie możliwości niedotrzymania warunków umów kredytowych. Fitch poinformował, że będzie rozmawiać z zarządem TP SA, a po spotkaniu w niedługim czasie można spodziewać się decyzji w sprawie ratingu spółki.

Komentarz BM BPH PBK

Agencja Fitch jest trzecią z kolei, która w ostatnich dniach podjęła decyzję wzięciu pod szczególną obserwację sytuację finansowa TP S.A. i która przewiduje możliwość obniżenia ratingu spółki. Po tych decyzjach ewentualne obniżenie ratingu n nie będzie zaskoczeniem dla inwestorów. Skomplikuje to jedynie sytuację TP S.A. ze względu na ewentualnie mnij korzystne warunki pozyskiwania kapitału obcego. Oczywiście obniżenie ratingu TP SA nie jest przesądzone chociaż coraz bardziej prawdopodobne. Obniżenie ratingu nie będzie jednoznaczne z koniecznością spłaty zobowiązań spółki gdyż to jest uzależnione od innych czynników (sytuacji operacyjnej spółki oraz renegocjacji umów). Obecna wycena rynkowa akcji TP S.A. uwzględnia większość negatywnych informacji jakie napłynęły na rynek w ostatnim czasie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BM BPH: decyzja trzeciej agencji ratingowej o TP SA