BM BPH: na GPW możliwe dalsze spadki

11-06-2001, 10:05

Na dzisiejszej sesji oczekujemy dalszego osłabienia się rynku. Ostatnie spadki zaowocowały wybiciem się w dół z formacji trójkąta. Wiele szybkich oscylatorów powoli zaczyna dochodzić do sfer wyprzedania rynku, co mogłoby przynieść odbicie. Niestety, z za Oceanu nie mamy najlepszych wieści. W piątek pomiędzy godz. 16,10 a 17,35 z przyczyn technicznych zawieszone były notowania na Wall Street. Nic więc dziwnego ,że po ich wznowieniu inwestorzy wyprzedawali akcje, co przyniosło spadki DJ. Ostrzeżenia kolejnych spółek technologicznych (Jupiter Network) spowodowały spadki indexu NASDAQ (Jupiter spadł 18%).

Poprawie nastrojów nie będzie u nas sprzyjało czwartkowe święto, kiedy to nie będzie giełdowej sesji. Z naszych blue chips mamy dziś pokaźną garść negatywnych informacji: brak postępu w negocjacjach w Elektrimie (w długim terminie istnieje jednak możliwość kompromisu), afera w KGHM w sprawie transakcji walutowych wyolbrzymiona na pierwszej str. G.W.

Na dzisiejszej sesji nie spodziewamy się powrotu optymizmu, jednak w przypadku „sporego minusa” na otwarciu nie wykluczamy wyhamowania spadków. T.C.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BM BPH: na GPW możliwe dalsze spadki