BM BPH PBK: znaczne pakiety akcji Jutrzenka

07-11-2002, 10:35

PC "Jutrzenka" SA została powiadomiona o posiadaniu przez Panią Barbarę Kolańską wraz z podmiotem zależnym - firmą Ziołopex Sp. z o.o. i Janem Kolańskim 803.269 akcji PC "Jutrzenka" SA, co stanowi 22,48% kapitału zakładowego i 14,62% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu.

Komentarz BM BPH PBK: W połowie października państwo Kolańscy informowali o posiadaniu przez nich wraz z firmą Ziołopex 17,44 proc. akcji i 11,35 proc. głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy. Powiększyli więc swój stan posiadania o 178 tys. walorów bydgoskiego producenta słodyczy. Cena jaką zapłacili za ten pakiet wyniosła 15,5 zł. Jak widać zapowiedź powiększania pakietu akcji w ciągu następnych dwunastu miesięcy przez państwa Kolańskich jest skrzętnie przez nich realizowana. Udział rodziny Kolańskich w kapitale zakładowym Jutrzenki oraz liczba posiadanych głosów może już wkrótce powiększyć się – spółka planuje przeprowadzenie skupu własnych akcji oraz ich umorzenie. Planowany jest skup akcji imiennych od pracowników, jeżeli zgodzą się oni sprzedać co najmniej 350 tys. akcji oraz skup akcji zwykłych znajdujących się w obrocie giełdowym ( do 250 tys. akcji). Akcje na giełdzie Jutrzenka zamierza nabywać po cenie nie wyższej niż 18 zł za sztukę. Pieniądze na zakup pochodzić będą ze środków własnych. Określenie maksymalnej ceny po jakiej Jutrzenka będzie nabywać akcje na GPW wpływa na ograniczenie możliwości wzrostu kursu w najbliższym czasie.

Jutrzenka po III kwartałach obecnego roku ma 1,322 mln złotych straty netto przy przychodach ze sprzedaży na poziomie 95,671 mln złotych (analogiczne wartości po 3 kwartałach ubiegłego roku wynoszą zysk 3,186 mln zł i 114,096 mln zł przychodów). Trzeci kwartał 2002 r. był udany dla spółki gdyż udało się nieco zwiększyć przychody oraz wypracować zysk netto w wysokości 3,058 mln złotych, który wpłynął na wyraźne ograniczenie wspomnianej straty netto po trzech kwartałach roku. Co ciekawe wzrost przychodów o 5,2 proc. odbył się przy jednoczesnym spadku kosztów wytworzenia sprzedanych produktów o 5 proc. Pojawiła się więc szansa, że Jutrzenka może obecny rok obrachunkowy zakończyć dodatnim (choć nieznacznym) wynikiem finansowym.

BM BPH PBK S.A.

http://www.bm.bphpbk.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BM BPH PBK: znaczne pakiety akcji Jutrzenka