BM BPHPBK: Grupa PZU przekroczyła 5 proc. głosów na WZA Softbanku

05-02-2004, 09:16

Spółka poinformowała o powzięciu wiadomość, o tym że Powszechny Zakład Ubezpieczeń SA (PZU SA) z siedzibą w Warszawie wraz z podmiotem zależnym PZU Życie SA w wyniku transakcji zakupu przekroczył 5% udziału w kapitale zakładowym Softbank SA i posiada na dzień 3 lutego 2004 roku 1.072.990 sztuk akcji Softbank SA, co stanowi 5,12% kapitału zakładowego oraz daje prawo do takiej samej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Softbank S.A.

Komentarz BM BPH PBK:

Grupa PZU jest pierwszym krajowym inwestorem finansowym, który przekroczył 5% próg głosów na WZA spółki. W ostatnim czasie zwoje zaangażowanie w spółce o pond 525 ty s akcji (2,51% KZ) zmniejszyła firma NIHONSWI AG, która obejmowała rok temu akcje w wyniku konwersji obligacji zmiennych oraz nabywała akcje od Aleksandra Lesza w ramach umowy pomiędzy Prokomem i A.Leszem. z 2002r. Akcje były nabywane przez Nichonswi AG po znacznie niższych cenach o obecnych (ok. 9 zł i 13 zł.). Inwestycja Grupy PZU S.A. jest sygnałem rosnącego zaufania do spółki również ze strony inwestorów finansowych. Obecnie teoretyczny free float spółki jest bliski 50% co oznacza, że proces koncentracji akcjonariatu jest w początkowej fazie, faktyczne potwierdzenie obecnych oczekiwań poprawy wyników, może skutkować, przyspieszeniem tego procesu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BM BPHPBK: Grupa PZU przekroczyła 5 proc. głosów na WZA Softbanku