BM BPHPBK: inwestorzy coraz częściej sięgają po akcje Forte

07-01-2004, 10:36

FABRYKI MEBLI FORTE S.A. z siedzibą w Ostrowi Mazowieckiej informują, iż w dniu 6 stycznia 2004 roku uzyskały wiadomość, że Pekao Otwarty Fundusz Emerytalny na dzień 2 stycznia 2004 roku posiadał 866.674 akcji FABRYK MEBLI FORTE S.A. co stanowi 5,01% kapitału zakładowego Emitenta. Wyżej wymienione akcje dają prawo do 866.674 głosów na Walnym Zgromadzeniu Emitenta, tj. stanowią 5,01% całkowitej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu.

Komentarz BM BPH PBK:

Zainteresowanie akcjami Forte ze strony inwestorów instytucjonalnych jest uzasadnione poprawiającymi się wynikami spółki. OFE Pekao jest pierwszym, który poinformował o przekroczeniu 5 proc. głosów na WZA meblowej firmy. Forte planuje przeprowadzenie w pierwszym kwartale bieżącego roku nowej emisji od 2 do 4,3 mln akcji serii E oraz od 1.080.353 do 2.047.619 akcji zwykłych serii D. Cena emisyjna ma być zbliżona do bieżącej (w chwili przeprowadzania emisji) wyceny giełdowej akcji Forte na giełdzie. Środki z emisji akcji serii E mają zostać wykorzystane m.in. na dokończenie rozpoczętej budowy nowej fabryki mebli w Rosji (rozpoczęcie produkcji planowane jest na 2005 rok). Spółka chce w 2004 roku przeznaczyć na inwestycje ok. 26 milionów złotych wobec 25 mln zł zainwestowanych w roku ubiegłym. Emisja akcji serii D skierowana zostanie do akcjonariuszy spółki Furnel, która ma powiększyć grupę kapitałową Forte. Forte planuje również emisję 519 252 obligacji dla kadry kierowniczej. Walne zgromadzenie akcjonariuszy, na którym będą głosowane uchwały o nowych emisjach ma się odbyć w dniu 27 stycznia. Ubiegły rok spółka ma zakończyć zyskiem w wysokości 12 milionów złotych. Przewiduje się, ze obecny rok powinien przynieść ożywienie w branży meblarskiej na skutek ogólnego ożywienia gospodarczego w Polsce i Europie Zachodniej. Obecnie około 75 proc. produkcji trafia na eksport.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BM BPHPBK: inwestorzy coraz częściej sięgają po akcje Forte