BM BPHPBK: Konkurencja o Polfę nabiera rumieńców

opublikowano: 26-05-2004, 10:17

Polfa Kutno – zgoda dla Ivax na przekroczenie 50 proc.

Na podstawie art. 149 ust. 3 i 5 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. - Prawo o publicznym obrocie papierami wartościowymi Komisja Papierów Wartościowych i Giełd informuje: W dniu 25 maja 2004 r. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd udzieliła zezwolenia na nabycie przez IVAX Corporation z siedzibą w Miami pakietu akcji zapewniającego przekroczenie 50% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki Kutnowskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A. z siedzibą w Kutnie. Nabycie w/w pakietu akcji może nastąpić w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 stycznia 2005 r.

Komentarz BM BPH PBK:

Zgoda dla Ivax była spodziewana i oczekiwana przez rynek. Nie tak dawno Ivax otrzymał zgodę od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na kupno ponad 50 proc. akcji Polfy. Z pewnością w ciągu kilku najbliższych dni dojdzie do ogłoszenia przez Ivax zapowiadanego wezwania na Polfę Kutno. Pewną niewiadomą pozostaje cena w wezwaniu, choć według przewidywań rynkowych cena powinna być zbliżona do 330 złotych. Ivax prawdopodobnie będzie chciał skupić w wezwaniu niespełna 50 proc. akcji spółki proponując transakcję gotówkową. Wydaje się, że właśnie tylko zapłata za akcje gotówką plus atrakcyjna cena może skłonić dotychczasowych akcjonariuszy do odpowiedzenia na planowane wezwanie. Konkurujący z Ivax’em o przejęcie Polfy, włoski Recordati posiada już niespełna 25 proc. akcji kutnowskiej spółki. Włosi nie rezygnują z walki o przejęcie Polfy i zastanawiają się nad sposobami zwiększania swego zaangażowania w polskiej spółce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BM BPHPBK: Konkurencja o Polfę nabiera rumieńców