BMO przejmie Bank of the West za 16,3 mld USD

Tadeusz Stasiuk, Bloomberg
opublikowano: 20-12-2021, 12:02

Szykuje się duże przejęcie na północnoamerykańskim rynku bankowym z Europą w tle. Bank of Montreal zgodził się bowiem odkupić od francuskiego BNP Paribas jego spółkę zależną Bank of the West w ramach transakcji wycenianej na 16,3 mld USD, informuje Bloomberg.

fot. BENOIT TESSIER/Reuters/Forum

Będzie to największa w historii kanadyjskiej instytucji tego typu akwizycja i, jak się szacuje, umożliwi BMO dostęp do dodatkowych ponad 1,8 mln klientów. Kanadyjczycy poszerzą swoją działalność detaliczną o zachodnią część Stanów Zjednoczonych.

Bank of Montreal to, czwarty co do wielkości pod względem aktywów bank w Kanadzie, który odgrywa już znaczącą rolę w środkowo-zachodnich stanach USA, po tym jak w latach 80-tych ubiegłego roku przejął Harris Bankcorp a przed dziesięcioma laty Marshall & IIsley.

Pozyskane ze sprzedaży oddziały środki BNP Paribas zamierza przeznaczyć m.in. na sfinansowanie skupy akcji własnych, inwestycje i transakcje typu „bolt-on”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane