BMW oskarżone o szpiegostwo

Grupa Ballore zarządzająca systemem wypożyczania aut elektrycznych Autolib w Paryżu oskarżyła BMW o szpiegostwo przemysłowe.

Chodzi o dwóch pracowników firmy wynajętej przez BMW, którzy w sierpniu i wrześniu trzykrotnie zostali zauważeni podczas jazdy autami Autolib i sprawdzania systemu ładowania napędu samochodów. Według niemieckiego koncernu, ludzie ci dokonywali tylko rutynowych testów systemu ładowania aut elektrycznych. Mieli to robić w związku z wprowadzeniem do oferty BMW auta elektrycznego „i3”. Niemiecki koncern zastrzegł jednak, że pracownicy wynajętej przez niego firmy nie realizowali jego zlecenia za trzecim razem, kiedy zostali zatrzymani przez francuską policję.

Usługi Autolib ruszyły w grudniu 2011 roku. Po opłaceniu subskrypcji Paryżanie mogą korzystać z aut elektrycznych do poruszania się po mieście, między parkingami systemu i miejscami ładowania akumulatorów aut. Obecnie z systemu korzysta 34 tys. ludzi. Mają do dyspozycji 1,8 tys. aut Bollore Bluecar i ok. 4 tys. punktów ładowania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, AFP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / BMW oskarżone o szpiegostwo