BMW zamierza stworzyć do 6 tys. nowych etatów

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 29-12-2021, 20:46

Koncern BMW z optymizmem patrzy w przyszły rok. Niemiecki producent luksusowych samochodów planuje stworzyć w 2022 r. do 6 tys. nowych miejsc pracy, które mają być związane z działalnością w obszarze pojazdów elektrycznych, informuje Reuters.

fot. REUTERS/Damir Sagolj/File Photo/Forum

Oliver Zipse, dyrektor generalny BMW deklaruje, że koncern jest dobrze przygotowany do transformacji mającej na celu odejście od tradycyjnych rodzajów napędu na rzecz elektrycznego.

Mamy przygotowane fabryki na e-mobilność – zadeklarował Zipse, dodając, że będzie to wymagało zwiększenia siły roboczej nawet o pięć procent.

Bawarski koncern chwali się, że do tej pory sprzedał już ponad milion pojazdów elektrycznych (EV) w tym auta wyłącznie elektryczne i hybrydowe - i planuje osiągnąć do 2025 r. sprzedaż 2 mln pojazdów w pełni elektrycznych.

W długoterminowej perspektywie BMW chce by, do 2030 r. co najmniej połowa globalnej sprzedaży dotyczyła w pełni elektrycznych pojazdów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane