Bodo Engling doradcą zarządu koncernu PHW

opublikowano: 29-06-2007, 10:56

Dotychczasowy, długoletni Prezes Zarządu spółki Drobimex Bodo Engling został doradcą zarządu europejskiego koncernu PHW w  Niemczech.

Grupa przedsiębiorstw PHW jest właścicielem Drobimex-u. Koncern jest znaną na rynku europejskim grupą drobiarską, posiadającą 8 podobnych do szczecińskiego zakładów w Niemczech i osiągający roczny przychód ponad 1,1 mld Euro. Główną marką handlową tego inwestora na rynku niemieckim jest Wiesenhof.
Niemiecki Zarząd firmy, chce wykorzystać wiedzę i długoletnie doświadczenie Bodo Englinga na rynku drobiarskim. Dotychczasowy Prezes będzie również doradzał w zakresie rozwoju Drobimexu i będzie w związku z tym pracował w Polsce oraz Niemczech.

Przypomnijmy, że Bodo Engling przez całe życie zawodowe związany jest branżą drobiarską. Po ukończeniu studiów rozpoczął w 1968 roku pracę w Gdańskich Zakładach Drobiarskich. Po dwóch latach został Kierownikiem kombinatu drobiarskiego w Śląskich Zakładach Drobiarskich. Zarządzał rzeźnią, fermami oraz zakładem wylęgowym w Brynku koło Tarnowskich Gór. W 1971 roku trafił do Szczecińskich Zakładów Drobiarskich. Rozpoczął pracę jako kierownik zakładu drobiarskiego w Goleniowie. Jednocześnie ukończył studia podyplomowe w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Krakowie, a potem także w Wyższej Szkole Ekonomicznej we Wrocławiu. W 1998 roku został Dyrektorem Generalnym.

Bodo Engling podjął się pionierskiego wyzwania i wprowadził Szczecińskie Zakłady Drobiarskie na ścieżkę prywatyzacyjną. W pierwszym etapie prywatyzacji udziały sprzedano niemieckiej firmie przetwórczej. Bodo Engling stanął na czele Drobex-Heintz. Dopiero w 2001 roku Skarb Państwa zdecydował się na drugi etap prywatyzacji. Nowym inwestorem została Niemiecka Grupa PHW, sprzedająca swoje towary pod marką WIESENHOF. Prezesem Drobimexu został Bodo Engling, który wraz z nowym właścicielem przeprowadził modernizację i rozbudowę Spółki. Wprowadził również Drobimex na rynek europejski. Inwestycje w jakość wyrobów i bezpieczeństwo produkcji doceniają wymagający, zagraniczni odbiorcy wyrobów. W związku z podjętymi działaniami inwestycyjnymi szczecińska spółka jest w tej chwili przedsiębiorstwem, które
z powodzeniem konkuruje na rynku europejskim i ciągle zwiększa sprzedaż towaru na eksport. Obecnie export wynosi około 30 % obrotów Drobimexu.

Bodo Engling, wspólnie z nowym właścicielem stworzył jedno z największych w Polsce przedsiębiorstw drobiarskich, produkujących mięso i przetwory drobiowe. Drobimex to dwa zakłady - w Szczecinie Dąbiu i w Goleniowie, Zakład Wylęgowy oraz fermy rodzicielskie.

Od 1 lipca nowym Prezesem Zarządu będzie Maciej Wolny, który do tej pory pracował w sieci Kaufland.

Bogdan Tychowski
b.tychowski@pb.pl


© ℗

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Bodo Engling doradcą zarządu koncernu PHW