Boeing dostarczył w marcu 29 samolotów

opublikowano: 13-04-2021, 18:24

Amerykański producent samolotów podał we wtorek, że w marcu dostarczył swoim klientom 29 maszyn. Liczba nowych zamówień pozostaje dodatnia przez drugi miesiąc z rzędu, pisze Reuters.

Linie lotnicze przygotowują się do ożywienia po ustaniu pandemii, co ma odzwierciedlenie w nowych zamówieniach. Ich liczba w przypadku Boeinga w lutym okazała się dodatnia po raz pierwszy od 14 miesięcy, ponieważ wprowadzenie szczepionek przeciwko COVID-19 zwiększyło zaufanie jego klientów.

Boeing podał, że w marcu zamówiono łącznie 196 samolotów. Nie licząc odwołań i korekt, w zeszłym miesiącu spłynęło 40 nowych zamówień na maszyny z rodziny 737.

Marcowe zamówienia brutto obejmują wcześniej ogłoszone 100 Boeingów 737 MAX dla Southwest Airlines, 24 samoloty 737 MAX dla prywatnej firmy inwestycyjnej 777 Partners oraz 11 maszyn wojskowych P8.

Firma dostarczyła łącznie 77 samolotów w pierwszym kwartale. W analogicznym okresie ubiegłego roku było to 50 egezmplarzy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ, Reuters

Polecane