Czytasz dzięki

Boeing rozmawia o pomocy państwa

opublikowano: 17-03-2020, 07:44

Boeing potwierdził, że rozmawia z Białym Domem oraz liderami Kongresu USA w sprawie pomocy dla siebie oraz całej amerykańskiej branży lotniczej, donosi Reuters.

Boeing, który z powodu uziemienia samolotów 737 MAX znalazł się w kryzysowej sytuacji jeszcze przed epidemią koronawirusa, po przecenie akcji o 24 proc. w poniedziałek jest już ponad 60 proc. mniej wart niż miesiąc temu.  S&P Global obniżył ocenę wiarygodności kredytowej spółki i spodziewa się zmniejszenia gotówki, którą będzie miała do dyspozycji w przyszłości.

Boeing poinformował późno w poniedziałek, że krótkoterminowy dostęp do publicznej i prywatnej płynności będzie „najważniejszym sposobem” pokonania problemów dla linii lotniczych, portów lotniczych i dostawców branży lotniczej. Największy amerykański koncern lotniczy poinformował jednocześnie, że „podjął kroki w celu zapanowania nad presją odczuwaną przez jego biznes”.

- Wykorzystujemy wszystkie nasze środki aby utrzymać działalność – ogłosił Boeing.

Amerykańscy przewoźnicy lotniczy szacują swoje potrzeby na 58 mld USD w pożyczkach i gwarancjach, a także zmianach podatkowych. Porty lotnicze szacują je na 10 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane