Boeing stawia na Indie

opublikowano: 19-12-2018, 08:52

Koncern Boeing podniósł do rekordowego poziomu prognozę dla indyjskiego rynku lotniczego. Amerykański producent samolotów oczekuje, że w ciągu kolejnych dwóch dekad indyjscy operatorzy lotniczy zamówią do 2300 nowych samolotów o wartości 320 mld USD, donosi Reuters.

Prognoza amerykańskiego giganta na okres do 2037 r. jest o około 9,5 proc. wyższa niż poprzednia projekcja 2017 r. zakładająca dostawę 2100 odrzutowców do 2036 r. 

Zobacz więcej

Fabryka Boeinga FOT. Bloomberg

Indie są jednym z najszybciej rozwijających się rynków lotniczych na świecie, a krajowy ruch pasażerski wzrósł w ostatnich latach o około 20 proc. Boeing spodziewa się, że do roku 2020 stanie się trzecim co do wielkości komercyjnym rynkiem lotniczym.

Wysokie ceny ropy naftowej, wysokie podatki na paliwo i słaba rupia zaszkodziły rentowności linii lotniczych w tym roku, chociaż presja zaczyna ustępować wraz ze spadkiem cen ropy i zmianą trendu na rynku walutowym.

Rynek indyjski, zdominowany jest przez tanich przewoźników, takich jak IndiGo czy SpiceJet. 

Boeing spodziewa się, że samoloty wąskokadłubowe z 737 MAX na czele, będą odpowiadać za 84 proc. nowych dostaw odrzutowców do Indii w latach 2018-2037. To udział wyższy niż średnia światowa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu