Czytasz dzięki

Boeing znów bez zamówień

opublikowano: 12-05-2020, 17:39

Po raz drugi w tym roku, w kwietniu, koncern Boeing odnotował brak zamówień. Na dodatek klienci anulowali też wiele wcześniejszych zamówień na uziemiony model 737 MAX, donosi Reuters.

Amerykański gigant lotniczy dostarczył w kwietniu swoim klientom zaledwie sześć maszyn. W rezultacie po czterech miesiącach 2020 r. liczba samolotów przekazanych zamawiającym wyniosła zaledwie 56, co jest najgorszym początkiem roku od 1962 r. W porównaniu z analogicznym okresem 2019 r. jest ona o 67 proc. niższa. 

Boeing 737 Max w fabryce Boeinga w Renton w stanie Waszyngton
Zobacz więcej

Boeing 737 Max w fabryce Boeinga w Renton w stanie Waszyngton fot. Bloomberg

W kwietniu Boeinga dostarczył jedynie cztery maszyny 787 Dreamlinery, jeden odrzutowiec szerokokadłubowy 777 i starszą wersję 737 MAX. 

W tym samym miesiącu klienci anulowali zamówienia na 108 Boeingów 737 MAX. W marcu liczba anulacji wyniosła 150 sztuk. Wśród rezygnujących były takie firmy leasingowe jak China Development Bank Financial Leasing,  General Electric, Avolon i GOL

Łącznie do kwietnia Boeing odnotował zamówienia brutto na 49 samolotów, zaś po uwzględnieniu anulowanych, wynik netto jest ujemny i wynosi -225 maszyn. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane