Bogaci nie robią takich błędów

opublikowano: 24-04-2019, 22:00

Portal CNBC odkrył pięć krytycznych błędów związanych z inwestowaniem pieniędzy, których nigdy nie dopuszczają się majętni ludzie.

„Wszyscy popełniamy błędy, ale pewnych złych nawyków superbogaci inwestorzy starają się unikać. Prezentujemy pięć przykładów złego podejścia do inwestowania pieniędzy, które mogą być powodem tego, że nadal nie jesteś bogaty” — napisał portal.

Pierwszy błąd: „robisz wszystko sam” (większość bogatych osób zatrudnia doradców finansowych i prawników, którzy pomagają im w podejmowaniu decyzji). Drugi: brak dywersyfikacji (przeciętny inwestor ma jedną lokatę, na której trzyma oszczędności, bogaty stawia na różnorodność aktywów). Trzeci: uleganie chwilowej modzie (nigdy nie przyłapiesz ultrabogatego inwestora na tym, że kupuje bitcoina dlatego, że jest akurat moda na kryptowaluty). Czwarty: brak długoterminowego planu (zamożni inwestorzy są cierpliwi i raczej nastawiają się na osiąganie zysków w dłuższym czasie niż na szybki zwrot z inwestycji). Piąty: panikowanie (skoro na zyski trzeba poczekać, po co ulegać panice z powodu nagłych wahań na rynkach?).

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy