Bogdan Twarowski nowym prezesem Agencji Rynku Rolnego

PAP
opublikowano: 26-02-2008, 20:11

Nowym prezesem Agencji Rynku Rolnego (ARR) został Bogdan Twarowski, dotychczasowy wiceprezes Agencji. Nominację wręczył mu  we wtorek minister rolnictwa Marek Sawicki.

Twarowski zastąpił na tym stanowisku Stanisława Kamińskiego, który pełnił funkcję prezesa ARR od października 2006 r.

56-letni Twarowski jest z wykształcenia lekarzem weterynarii - studia ukończył w 1996 r. w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Kształcił się też w Ecole Nationale d'Administration, w Studium Integracji Europejskiej oraz na Uniwersytecie Warszawskim, w Studium Prawa i Ekonomii Wspólnot Europejskich.

Był dyrektorem Biura Higieny Środków Spożywczych Pochodzenia Zwierzęcego w Głównym Inspektoracie Weterynarii, dyrektorem Departamentu Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Ponadto pracował jako dyrektor w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego, był prezesem Suwalskich Zakładów Drobiarskich oraz Przedsiębiorstwa Transportowego "Mazury". Pełnił też obowiązki dyrektora Departamentu Weterynarii w resorcie rolnictwa.

Jest żonaty, ma dwie córki.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane