Bolt postawi hulajnogi i dowiezie jedzenie

opublikowano: 10-10-2019, 14:24

Aplikacja z Estonii przegoniła Ubera i ma największą sieć przewozów na żądanie w Polsce (29 miast). Teraz Estończycy chcą rozszerzyć ofertę hulajnogową, a także wejść w segment dostaw dla gastronomii.

- Rozglądamy się oczywiście za kolejnymi miastami, ale główny etap ekspansji mamy za sobą. Teraz musimy skupić się na monitorowaniu jakości i to główny cel na ten rok – mówi w rozmowie z „PB” Martin Villig, współzałożyciel Bolta i brat Markusa Villiga, prezesa spółki.

Estończycy, główni konkurenci Ubera na rynku wschodnioeuropejskim oraz w Afryce, zamierzają rozwinąć flotę elektrycznych hulajnóg w miastach, w których średnia długość tras obsługiwanych przez kierowców Bolta są najkrótsze.

-  W okresie zimowym będziemy planować przyszły sezon i na pewno rozważymy, w jak wielu miastach pojawić się na wiosnę – zapowiada Villig.

Oprócz jednośladów Bolt (znany wcześniej pod nazwą Taxify) zamierza rozwinąć usługę dowozu jedzenia z restauracji. Na tym polu konkurować będzie w Polsce z Uber Eats, fińskim Woltem, a także aplikacjami Pyszne.pl oraz PizzaPortal.pl. Pierwsze przetarcie Estończycy mają już za sobą – w sierpniu uruchomili Bolt Food w rodzimym Tallinie. Następne w kolejce są kraje bałtyckie, a potem pozostałe kraje wschodniej Europy, w tym Polska.⁰

Obejrzyj całą rozmowę ze współzałożycielem Bolta zarejestrowaną na kongresie Impact Mobility w Katowicach:

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy