Bond zaszalał w "Spectre"

600 mln EUR - na tyle niemieccy ubezpieczyciele oszacowali wartość szkód, spowodowanych w nowej odsłonie przygód agenta 007

Niemieccy ubezpieczyciele nie mają wątpliwości. Leciwy agentem Jej Królewskiej Mości - James Bond - należy do wąskiego grona najbardziej niszczycielskich ludzi na świecie. Oszacowali wartość szkód spowodowanych w najnowszym filemie z jego przygodami - "Spectre" - na kwotę 600 mln EUR. Dla porównania nakręcienie filmu kosztowało 275 mln EUR.

Niemieccy ubezpieczyciele oszacowali wartość szkód, spowodowanych w nowej odsłonie przygód agenta 007 na 600 mln EUR
Zobacz więcej

Niemieccy ubezpieczyciele oszacowali wartość szkód, spowodowanych w nowej odsłonie przygód agenta 007 na 600 mln EUR BagoGames/Flickr CC BY 2.0

Ponieważ "Spectre" trwa 148 minut to łatwo wyliczyć, że średnio w każdej minucie filmu jest niszczony majątek o wartości 4 mln EUR. Aż pół miliarda EUR szkód przypada na budynki, które padły ofiarą działań Jamesa Bonda. Do ich zniszczeń dochodzi od Meksyku, przez Londyn, skończywszy na Rzymie i Maroko. Dla porównania powódź stulecia w 2010 roku spowodowała w Polsce szkody o wartości ok. 1 mld zł, czyli aż... czterokrotnie mniejsze. 

Pozostałe 100 mln EUR szkód zbierało się w ruchomościach. Samą wartość zniszczonych w "Spectre" samochodów to 32 mln EUR.

- Fikcyjna agencja MI6 musi mieć bardzo dobrą polisę - podsumowuje niemiecka izba ubezpieczycieli.  

Trzeba jednak szczerze powiedzieć, że James Bond nie ma żadnych szans w porównaniu z grupą superbohaterów z filmu "Avengers". W pierwszej odsłonie ich przygód dochodzi do pamiętnej bitwy z Obcymi w Nowym Jorku. Trzy lata temu analitycy firmy Kinetic Analysis, oszacowali wartość szkód, spowodowanych w tym filmie na astronomiczną kwotę 160 mld USD. 

To oznacza, że fikcyjna bitwa o Nowy Jork była najbardziej niszczycielskim zjawiskiem, jakie nawiedziło naszą planetę w XXI wieku. Dla porównania wartość szkód spowodowanych przez tsunami, które uderzyło w Japonię w 2011 roku to 122 mld USD, efekty huraganu Katrina są szacowana na 90 mld USD, a ataków terrorystycznych z 11 września 2001 roku 83 mld EUR. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Gawrychowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu