Boniek sprawdzi się w biznesie

Anna Bytniewska
02-10-2008, 08:07

Co może robić słynny piłkarz po zakończeniu kariery? Poszukać szczęścia w biznesie. Na przykład w energetyce wiatrowej i  biopaliwach.

O Zbigniewie Bońku, legendzie polskiej piłki nożnej, zrobiło się ostatnio głośno w kontekście wyborów na szefa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Zupełnie cicho jest natomiast o jego biznesowych projektach. „Puls Biznesu” dowiedział się, że dawny reprezentant Polski postanowił sprawdzić się w dwóch najbardziej dochodowych sektorach gospodarki: energetyce i biopaliwach.

- Od dawna już myślałem o inwestycjach w energię odnawialną. Mam dwa projekty i zrealizuję je od „A” do „Z” – zapewnia Zbigniew Boniek.

Jest większościowym udziałowcem spółki Bon Oil (80 proc. udziałów), która będzie produkować estry metylowe (biodiesel), oraz jedynym właścicielem spółki BonWind, która ma wytwarzać energię z wiatru. Jak zapewnia kandydat na szefa PZPN, obie firmy prowadzą zaawansowane prace, by jego plany wcielić życie. Sam Zbigniew Boniek sprawia wrażenie dobrze zorientowanego w arkanach biznesu energetycznego.

- Mamy już pozwolenie na budowę wytwórni estrów metylowych (biodiesla) w rejonie Kędzierzyna–Koźla. Obecnie prowadzimy rozmowy z partnerami branżowym dla spółki Bon Oil. Nie chcę sam prowadzić tego biznesu, dlatego zamierzam odsprzedać część akcji w Bon Oil. Ile? To kwestia negocjacji – mówi Zbigniew Boniek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bytniewska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Boniek sprawdzi się w biznesie