Boom na związki zawodowe w urzędach - prasa

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 20-10-2005, 08:33

Jak co 4 lata, w okolicach wyborów w państwowych instytucjach rozpoczął się boom na związki zawodowe - pisze "Życie Warszawy". Związki zawodowe nie mają teraz chronić praw pracowniczych ale zapewnić zachowanie posad - mówi anonimowo gazecie pracownik kieleckiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Jak co 4 lata, w okolicach wyborów w państwowych instytucjach rozpoczął się boom na związki zawodowe - pisze "Życie Warszawy". Związki zawodowe nie mają teraz chronić praw pracowniczych ale zapewnić zachowanie posad - mówi anonimowo gazecie pracownik kieleckiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

W agencji właśnie powstał Związek Zawodowy Pracowników Służby Publicznej. Jak dowiedziało się "Życie Warszawy", nowy związek rozesłał listy do wszystkich zatrudnionych w agencji, gwarantując w nich pomoc w przypadku nieuzasadnionego rozwiązania stosunku pracy. Z kolei - według gazety - w świętokrzyskim oddziale NFZ powstał właśnie Związek Zawodowy Pracowników, skupiający głównie członków SLD. Zdaniem specjalisty prawa administracyjnego, profesora Michała Kuleszy, system należałoby zmienić tak, by jak najwięcej urzędników należało do Korpusu Służby Cywilnej. Jednak - według dziennika - politycy boją się zawodowych urzędników i dlatego szanse na zmianę obecnej sytuacji są małe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane