Borowski: Jesteśmy za wyborami wiosną

opublikowano: 09-12-2004, 16:54

Socjaldemokracja Polska opowiada się za tym, aby wybory parlamentarne odbyły się wiosną przyszłego roku, co pozwoli na spokojne przygotowanie budżetu - poinformował w czwartek w Toruniu przewodniczący partii Marek Borowski.

Lider SdPl zaznaczył, że dotychczasowy system był zły, gdyż po jesiennych wyborach pospiesznie uchwalono ustawy, często nie zwracając uwagi na błędy.

Borowski przyznał, że nie potrafi określić, kiedy odbędą się najbliższe wybory parlamentarne, a 32-osobowy klub poselski SdPl nie będzie miał na to większego wpływu. Podkreślił jednak, że SLD będzie chciał, aby wybory odbyły się jesienią.

"Na razie słyszę ezopowy język marszałka Józefa Oleksego, a jeśli słyszę język ezopowy Oleksego, to wiem, że coś się szykuje" - powiedział.

W SdPl trwają obecnie wybory zarządów na szczeblu miejskim i powiatowym. Wybory władz wojewódzkich planowane są na luty i marzec przyszłego roku. Nie wiadomo jeszcze, kiedy zostaną wyłonione władze krajowe. Ustalono jednak, że prawo wybierania przewodniczącego partii będą mieli wszyscy członkowie oraz sympatycy partii z półrocznym stażem.

Obecnie SdPl liczy cztery tysiące członków i mniej więcej tyle samo sympatyków. Status sympatyka ma zostać utrzymany również po okresie organizowania partii, zakończonym wyborami.

rau/ lop/ hes/

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Borowski: Jesteśmy za wyborami wiosną