"Boryszew w rękach Adventu to duża zmiana"

opublikowano: 12-01-2018, 17:00

Roman Karkosik chce sprzedać Boryszew i Impexmetal za 3,5 mld zł funduszowi Advent. To oznaczałoby spore zmiany na krajowym rynku motoryzacyjnym - mówi w Pulsie Dnia Rafał Orłowski z firmy analitycznej AutomotiveSuppliers.pl

- Na pewno jest to duża zmiana. Zniknie największy lokalny gracz z kapitałem krajowym - mówi Orłowski.  - Dużo będzie zależało od tego jaką strategię obierze nowy właściciel. Zazwyczaj fundusze wchodzą do tego typu podmiotów, żeby za kilka lat z dużym zyskiem je sprzedać - przewiduje analityk. Jego zdaniem w samym Boryszewie może dojść do istotnych zmian personalnych.

Rafał Orłowski zwraca uwagę, że Advent nie ma dużego doświadczenia w inwestycjach w sektorze automotive. - Kwestią, która jest największym wyzwaniem, jest to, że działalność w przemyśle motoryzacyjnym wymaga dużych nakładów. Cały czas ścigamy się z rozwojem technologicznym. Z drugiej strony jest presja dużych klientów na obniżanie ceny i na pewno Advent będzie musiał się z tym zmierzyć - mówi.

Rafała Orłowskiego pytamy też o:
- cenę jaką Advent wykłada za Boryszew i Impexmetal
- dlaczego nie padnie kolejny rekord produkcji samochodów w Polsce
- to czy roboty zastąpią pracowników przy produkcji części samochodowych

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Sołtys

Polecane