BOŚ gra w starym składzie

ET
opublikowano: 04-03-2011, 00:00

Bez rozgłosu rada nadzorcza wybrała tych samych menedżerów.

Bez rozgłosu rada nadzorcza wybrała tych samych menedżerów.

W cieniu wielkiej rywalizacji o stanowisko prezesa PKO BP rada nadzorcza niewielkiego BOŚ Banku wybrała zarząd na nową kadencję. Bankiem pokierują ci sami ludzie pod kierownictwem Mariusza Klimczaka, który na pierwszą kadencję został wybrany w konkursie. Tym razem rada nie rozpisała konkursu, decydując się na przedłużenie urzędowania obecnemu kierownictwu. Nie będzie też zmian w strategii, aczkolwiek zostanie skorygowana. Przypomnijmy, że w 2009 r. bank zapowiedział podwojenie sumy bilansowej, zdobycie 100 tys. klientów oraz 200 mln zł zysku.

— Cele sprzedażowe są realne. Wyniki finansowe zmienią się nieco ze względu na zmiany w otoczeniu rynkowym — mówi Mariusz Klimczak.

Chodzi o podwyżkę VAT, opłat na Bankowy Fundusz Gwarancyjny i Komisję Nadzoru Finqnsowego. Bank mocno odczuje też skutki ustawy o finansach publicznych, która sprawi, że BOŚ straci część depozytów.

— Będzie miała wpływ na strukturę finansowania banku. Dywersyfikacja źródeł finansowania to jedno z najważniejszych zadań zarządu na najbliższy rok-dwa lata. Będzie to można zrobić poprzez emisję długu. Bank przygotowuje się do tego, a początki są zachęcające — mówi Artur Szeski, analityk Fitch Polska.

Pytany o ocenę dokonań zarządu w ostatnich dwóch latach mówi, że w BOŚ widzi zmiany na lepsze. Bank jest bardziej dynamiczny i zauważalny dzięki kampaniom reklamowym.

— Zarząd nie ma łatwego zadania. Kieruje niewielkim bankiem, który jest istotnym graczem na rynku projektów ekologicznych. Na szerokim rynku napotyka jednak silną konkurencję uniwersalnych instytucji i niełatwo mu coś zdziałać — ocenia Artur Szeski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy