Bosak nowym wiceprzewodniczącym Rady Programowej TVP

opublikowano: 31-01-2007, 22:18

Nowym wiceprzewodniczącym Rady Programowej TVP został poseł Ligi Polskich Rodzin Krzysztof Bosak.

Nowym wiceprzewodniczącym Rady Programowej TVP został poseł Ligi Polskich Rodzin Krzysztof Bosak - potwierdziła w środę, szefowa Rady Janina Jankowska. Zastąpił innego posła LPR Daniela Pawłowca, który pełnił tę funkcję od września ubiegłego roku.

Pawłowiec został niedawno sekretarzem stanu w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej.

W środę Rada Programowa TVP głosowała nad wyborem uzupełniającym do składu zarządu. O wolne miejsce ubiegało się dwóch kandydatów: publicysta i historyk Nikodem Bończa-Tomaszewski oraz poseł Krzysztof Bosak.

Rada Programowa TVP S.A. jest organem opiniodawczym i doradczym zarządu TVP w sprawach programowych. Powoływana jest przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, liczy piętnastu członków. W jej skład wchodzą przedstawiciele Sejmu i Senatu oraz środowisk kultury i sztuki.

Bosak, najmłodszy poseł LPR, do grudnia ub. roku był prezesem Młodzieży Wszechpolskiej. Zrezygnował po decyzji kierownictwa Ligi, które - z inicjatywy szefa partii Romana Giertycha - zdecydowało o zerwaniu "związków politycznych" z Młodzieżą Wszechpolską. (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane