BPH bez dywidendy za 2007 r.

MZ
opublikowano: 17-04-2008, 00:00

Akcjonariusze BPH będą musieli obejść się smakiem. Dywidendy w tym roku raczej nie będzie.

Akcjonariusze BPH będą musieli obejść się smakiem. Dywidendy w tym roku raczej nie będzie.

Banku BPH ma zaproponować walnemu zgromadzeniu przeznaczenie całego zysku netto z 2007 r. na zasilenie kapitałów własnych. To oznacza, że nie przewiduje wypłaty dywidendy w tym roku.

Zdaniem zarządu, podział banku, który nastąpił w listopadzie (przejęcie przez bank Pekao większości oddziałów) znacznie uszczuplił jego skalę działania, a przyjęte na ten rok założenia rozwojowe wymagają znaczących nakładów inwestycyjnych. Bank potrzebuje środków m.in. na odbudowę od podstaw bankowości korporacyjnej, czy zwiększenie sieci placówek na terenie całego kraju dla zapewnienia szerszego dostępu do swojej oferty.

— Zysk netto pozostawiony w banku łącznie z zadeklarowanymi na 2008 r. przez przyszłego inwestora strategicznego GE Money inwestycjami na rynku polskim wysokości 50 mln USD będą istotnym wsparciem realizowanego przez Bank BPH programu rozwoju —czytamy w raporcie.

Dziś przekonamy się, jak decyzje zarządu BPH przyjmą inwestorzy.

— Z ekonomicznego punktu widzenia decyzja o nie wypacaniu dywidendy ma sens. Ważne, by środki przeznaczone były na rozwój. Ważna też będzie polityka informacyjna banku, tak, aby w dostatecznym stopniu przekonać akcjonariuszy, że BPH nie ma kłopotów, a zyski przeznacza na inwestycje — podkreśla Wojciech Szymon Kowalski, analityk Biura Analiz i Koniunktur WS Kowalski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu