BPS odstąpił od umowy sprzedaży domu maklerskiego spółce mPay

opublikowano: 02-12-2021, 07:36

Bank Polskiej Spółdzielczości odstąpił od od warunkowej zobowiązującej umowy sprzedaży akcji Domu Maklerskiego Banku BPS na rzecz spółki mPay.

Niespełna miesiąc temu KNF sprzeciwił się nabyciu brokera przez mPay, na co kurs spółki notowanej na NewConnect zareagował 49-procentowym spadkiem. mPay złożył wniosek o uchylenie decyzji i ponowne rozpatrzenie sprawy.

mPay jest znana z aplikacji mobilnej do sprzedaż biletów komunikacji miejskiej i obsługi opłat za parkowanie. Przejęcie DM Banku BPS uzgodniła na początku 2021 r. Zrzeszenie banków spółdzielczych miało się pozbyć brokera za nie mniej niż 3 mln zł (ostateczna cena była uzależniona od wyników za 2020 r., które wtedy nie były jeszcze znane).

Po transakcji mPay chciał się stać agentem firmy inwestycyjnej jaką jest dom maklerski. Status ten chciał wykorzystać do rozpoczęcia sprzedaży w swojej aplikacji funduszy inwestycyjnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane