BPS sfinansuje budowę Korczowej Doliny

opublikowano: 03-02-2011, 11:09

Spółka Korczowa Dolina podpisała umowę z  bankiem BPS, który sfinansuje budowę pierwszej z hal w Korczowej Dolinie - hali Kijowskiej.

Korczowa Dolina rozpoczęła się w listopadzie 2010 r. Centrum powstaje 2,5 km od przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej. Docelowo znajdą się w nim trzy hale – Kijowska, Lwowska i Doniecka - o łącznej powierzchni 45 tys. mkw.

Dotychczas inwestycja była realizowana ze środków własnych inwestora spółki Korczowa Dolina. Całkowita wartość inwestycji wynosi 150 mln zł. Pierwsza transza kredytu została już wypłacona, a kolejne będą przekazywane inwestorowi zgodnie z przyjętym harmonogramem. Oddanie do użytku pierwszej z hal zaplanowano na wiosnę 2011 r.

- Pozyskanie finansowania jest ważnym etapem w całościowej realizacji inwestycji, zapewni jej odpowiednie tempo. Zawarta umowa jest dowodem na zaufanie banku dla danych przedstawionych w biznesplanie inwestycji – podkreśla Andrzej Rosiński, prezes zarządu spółki Korczowa Dolina.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane