Brak baterii zablokuje ustawę o elektromobilności?

opublikowano: 17-01-2018, 17:10

Temat rozwoju elektromobilności w Polsce jest kluczowy w perspektywie rozwoju polskiej gospodarki. Nowa ustawa jak burza przechodzi przez kolejne etapy procesu legislacyjnego, jednak mało mówi się o tym, że tak naprawdę bez baterii nie będzie elektromobilności, bo to one są jej kluczowym elementem. Istotne jest także zapewnienie infrastruktury służącej ładowaniu.

Ustawa o elktromobilności, po jej przestudiowaniu, wydaje mi się, że nie powinna się nazywać ustawą o elektromobilności, a raczej o infrastrukturze służącej, prowadzącej kraj w kierunku elektromobilności - mówi Tomasz Wołk-Jankowski, prezes BMZ Poland, firmy zajmującej się m.in. produkcją baterii do autobusów elektrycznych

Tomasz Wołk-Jankowski
Zobacz więcej

Tomasz Wołk-Jankowski

Czy branża producentów akumulatorów jest gotowa na nowe przepisy?

- Jeżeli chodzi o magazyny energii do stacji ładowania, to tutaj nie ma specjalnych wyzwań, szczególnie przy tej ilości, są to są ilości, które nie są jakimś specjalnym wyzwaniem. Jeżeli mówimy o całym programie elektromobilności i strategii premiera Morawieckiego miliona aut - czy to będzie 1 mln czy pół, czy 250 tys. będzie znaczący problem z dostępnością ogniw, o czym się nie mówi. Wiem, że w kręgach rządowych były na ten temat rozważania, natomiast ponieważ nie wymyślono żadnego realnie możliwego do zrealizowania planu, temat ten po prostu na tę chwilę odwieszono. Z lekką dozą takiego niezadowolenia to przyjmuję, bo jest to z punktu widzenia firmy, która zajmuje się produkcją baterii, jest to temat krytyczny. Wiadomo - silnikiem samochodu elektrycznego jest bateria, a silnikiem baterii są ogniwa. Nie ma ogniw - nie ma nic - dodaje prezes BMZ Poland.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Justyna Smolińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Brak baterii zablokuje ustawę o elektromobilności?